טיפים
     
איך בוחרים אדריכל לבניית בית פרטי
אדריכל יהיה חלק מחייכם לאורך תקופה ארוכה ויהיה עמוד השדרה של פרויקט הבנייה של בית חלומותיכם. לכן יש כמה דברים חשובים, שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת אדריכל.  
"כימיה"
 

"כימיה" טובה בין האדריכל ללקוח המאפשרת תקשורת פתוחה וזורמת, היא קריטית להצלחת המיזם. אישיותו של האדריכל חשובה מאוד שכן אדריכל עם סבלנות, הקשבה והבנה של הטעם והצרכים שלכם יאפשרו לו להכיר אתכם ולתכנן עבורכם את בית חלומותיכם.
בבנייה פרטית יש צורך בהרבה יחס אישי ולכן במקרה כזה עדיף משרד אדריכלים קטן על פני משרד גדול.

   
ידע וניסיון
 
חשוב להזמין אדריכל עם ידע רב של חוק התכנון והבנייה ותכניות בניין ערים. כך יוכל לייעץ על התהליכים לקבלת האישורים ויאפשר התקדמות מהירה של הפרויקט.    
השכלה
 
יש לבקש מהאדריכל להראות לכם את תעודת הלימודים ורישיון האדריכל שלו.    
אזור הבנייה
 
האדריכל חייב להכיר את ועדת התכנון והבנייה של האזור בו אתם בונים. לכל ועדת תכנון ובנייה יש את הנהלים שלה, חוקים אזוריים שלה וכמובן הבירוקראטיה שלה. אדריכל צריך ללוות את הפרויקט ברשויות וכדאי שיכיר את הנהלים והאנשים שאיתם צריכים לעבוד, כך שיקל על כל התהליך ויקצר את הזמן לקבלת האישורים.    
המלצות
 
כדאי לדבר עם לקוחות של האדריכל ולשאול אותם לגבי איכות השירות שהוא נותן.
האם יש בו אמינות, מסירות לעבודתו, זמינות, שיתוף פעולה ומהירות תגובה. האם העבודה שלו היא מקצועית ובסופו של דבר, האם הם מרוצים מהתוצאות. יש לזכור שהתוצאות הם רק אינדיקציה, כיוון שמדובר בפרויקט המיועד לאדם אחר, עם טעם וצרכים שונים, דרישות משלו ואפילו אילוצים שונים בשטח ואנחנו לא יכולים לשפוט את עבודת האדריכל לפי הראיה שלנו, טעמנו ודרישותינו.
   
     

איך בונים פרוגראמה לבית שלנו?

הפרוגראמה של הבית היא הבסיס לכל פרויקט וכדאי לעשות אותו יחד עם האדריכל. חשוב לקחת בחשבון את הדברים החשובים לכם ביותר ולבדוק עם האדריכל מה הן זכויות הבנייה המותרות במגרש שרכשתם.

הצעד הבא הוא להוסיף את הנתונים המשפחתיים: כמה אנשים יגורו בבית? מה היא צורת התנהלות משפחתכם? כמה חדרים אתם צריכים? האם אתם מארחים לעתים קרובות? האם אתם מארחים הרבה אנשים ביחד? האם אתם אוהבים לבשל? האם חשוב לכם מזווה ופינת אוכל במטבח? האם אתם עובדים מהבית? וכו'.
   
     

מה הן שיטות הבנייה הנפוצות בארץ?

בנייה קונבנציונאלית
 
שימוש ביסודות, רצפות, תקרות, קורות ועמודי בטון, עם קירות עשויים בלוקים. זו השיטה הנפוצה ביותר בארץ.
   
בנייה טרומית
 
כל החלקים מיוצרים במידות סטנדרטיות. קורות, עמודים, חלקי רצפות, תקרות וקירות ולפעמים חדרים שלמים כמו ממ"דים. כל החלקים מורכבים באתר.
יתרונות השיטה הם בעיקר יעילות ומהירות הבנייה. החסרונות יכולים להיות חוסר גמישות בתכנון אדריכלי וקשיים באיטום המבנה בחיבורים.
   
בנייה קלה עם שלד פלדה
 

בניית שלד פלדה מעל יסודות ורצפת בטון. תקרות ורצפות אחרות עשויות קונסטרוקציית פלדה ובטון. קירות הפנים עשויים מגבס עם חומר בידוד. קירות חיצוניים מיוצרים בכמה שכבות: השכבה החיצונית עשויה צמנט או חומר אחר, הפנימית גבס וביניהן חומר מבודד.
יתרונות השיטה הם מהירות הבנייה, בידוד טוב יותר מבנייה קונבנציונאלית וגמישות בתכנון פנים.

   
  בנייה קלה עם שלד עץ
 
 

בניית שלד מעץ עם קירות הדומים לאלה של בנייה קלה עם שלד פלדה.
יתרונות השיטה הם מהירות הבנייה וגמישות עיצוב הפנים. חסרונות השיטה הם בעיית מזיקים וצורך בתחזוקה שוטפת.

   
       
דניס ויסר - אדריכלית    רח' הבבלי 52, הוד השרון 45224. טל': 09-7433735 נייד 052-3503460. אימייל: vaiser1@zahav.net.il